رایتینگ آیلتس، تسک ۲

آزمون آیلتس برای سنجش ۴ مهارت طراحی شده است که یکی از آن‌ها رایتینگ است. هدف از سنجش این مهارت این است که مشخص شود به اندازۀ کافی در نوشتن به زبان انگلیسی خوب هستیم یا نه.

رایتینگ‌تسک ۲ بخش مهمی از آزمون رایتینگ آیلتس است که حتی برای افرادی با دانش زبان انگلیسیِ نسبتاً خوب هم می‌تواند دردسرساز باشد. در این بخش از آزمون، داوطلب باید در بازۀ زمانی تقریباً ۴۰ دقیقه‌ای دربارۀ موضوعی خاص یک مقالۀ حداقل ۲۵۰ واژه‌ای بنویسد.

نوشتن مقاله‌ای مرتبط به موضوع با ساختار استاندارد، سیر خطی مشخص، واژه‌های مناسب و ساختار دستوری درست و نسبتاً پیشرفته برای گرفتن نمرۀ مطلوب آموزش استاندارد و تمرین هدفمند لازم دارد. بدون آموزش مناسب، تمرین و زحمت ما یا بیهوده است و یا خیلی دیر ثمر می‌دهد. دورۀ آموزشی «رایتینگ آیلتس، تسک ۲» دقیقاً برای همین هدف طراحی شده است.

در دورهٔ «رایتینگ آیلتس، تسک ۲» چه چیزهایی یاد می‌گیرم؟

این دورۀ آموزشی به تمامی جنبه‌های رایتینگ‌تسک ۲ یا همان مقاله‌نویسی در آیلتس می‌پردازد. از درک سؤال، طوفان فکری، برنامه‌ریزی و سازماندهی مقاله گرفته تا نوشتن خود مقاله و بازنگری نهایی آن. دورۀ آموزش «رایتینگ آیلتس، تسک ۲» همچنین شامل نکات و استراتژی‌هایی ضروری و کلیدی برای رسیدن به نمرۀ بالاست. مانند به‌ کار گیری طیف گسترده‌ای از واژگان و دستور زبان، ایده‌پردازی و جلوگیری از اشتباهات رایج.

همچنین در این دوره با ابزارهایی مبتنی بر هوش مصنوعی آشنا می‌شوید که می‌توانید از آن‌ها برای نوشتن مقاله و تصحیح مقالات خود استفاده کنید. این ابزارها نیاز به معلم آیلتس برای تصحیح مقاله‌ را تا حد بسیار زیادی مرتفع می‌کند. همین‌طور می‌تواند نمونه‌مقاله‌هایی دربارۀ هر موضوعی بنویسد و در طوفان فکری، ایده‌پردازی و انتخاب واژگان کمکتان کند.

بعضی از سرفصل‌هایی که در این دوره یاد می‌گیرید این‌هاست:

 • با آزمون آیلتس و انواع آن آشنا می‌شوید.
 • کلّیاتی دربارۀ رایتینگ می‌فهمید.
 • انواع رایتینگ را می‌شناسید و هدفِ نوشتن هر کدام را درک می‌کنید.
 • فرایند نوشتن رایتینگ یاد می‌گیرید.
 • بخش‌های مختلف رایتینگ را می‌شناسید.
 • نحوۀ نوشتن هر بخش را آموزش می‌بینید.
 • برای هر مبحث مثال‌های مختلف در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته می‌بینید.

مدرس دوره کیست؟

مدرس این دوره دکتر قدرت حسنی، استاد دانشگاه و مدرس مجرب آیلتس، است. ایشان بیش از ده سال در زمینۀ تدریس آیلتس تجربه دارد و بارها و بارها این موضوع را تدریس کرده و محتوا را مرحله به مرحله براساس نیازهای جدید به‌روز کرده است.

این دوره به چه شکلی برگزار می‌شود؟

با ثبت‌نام در این دوره، وارد یک مسیر آموزشیِ تعاملی و پروژه‌محور می‌شوید، شامل مجموعه‌ای از ویدئوهای باکیفیت و حساب‌شده، درس‌های آنلاین رفع اشکال، تمرین و ارزیابی و مثال و فایل‌های تکمیلی. از لحظۀ ثبت‌نام، به محتوای دوره دسترسی پیدا می‌کنید و می‌توانید درس‌ها را یکی‌یکی ببینید و یاد بگیرید و پیش بروید. هرجا هم مشکلی داشتید، می‌توانید برای مدرس یادداشت بگذارید یا در جلسۀ رفع اشکال آنلاین شرکت کنید.

با ثبت‌نام در دورۀ «رایتینگ آیلتس، تسک ۲» چه مزایایی دریافت می‌کنم؟

 • دسترسی آنی و دائمی به محتوا و ویدئوهای درس‌ها
 • تصحیح رایگان یک متنِ شما توسط مدرس
 • فایل‌های تمرینی و تکمیلی هر درس که پایین همان درس قرار داده شده
 • امکان پرسیدن سؤال از مدرس به‌صورت نوشتاری
 • امکان پاسخ دادن به آزمونک‌های هوشمند

این دوره به درد چه‌کسانی می‌خورد؟

هر کسی که می‌خواهد به کشوری انگلیسی‌زبان برود لازم است نشان دهد به قدر کافی می‌تواند به زبان انگلیسی بخواند، بنویسد، صحبت کند و بفهمد. برای نشان‌ دادن توانایی نوشتن، این دوره به دردش می‌خورد.

برای پیوستن به دورهٔ «رایتینگ آیلتس، تسک ۲» چه‌چیزهایی باید بلد باشم؟

سطح زبان انگلیسی شما هرچه که باشد، از مبتدی گرفته تا سطح متوسط و پیشرفته، دورۀ آموزشی «رایتینگ آیلتس، تسک ۲» می‌تواند دانش و مهارت‌های لازم برای موفقیت در آزمون رایتینگ‌تسک ۲ را در اختیار شما قرار دهد. در این دوره، برای نوشتن قسمت‌های مختلف مقاله همیشه سه نمونۀ مختلف برای سه سطح زبانی مختلف ارائه می‌کنیم.

برنامۀ درسی

سؤال‌های پرتکرار

بلافاصله بعد از ثبت نام در دوره، از طریق وب‌سایت به محتوا و ویدئوهای دوره دسترسی خواهی داشت و این دسترسی درحال حاضر محدودیت زمانی ندارد.
از طریق وب‌سایت یادِمی می‌توانی به محتوا و ویدئوهای دوره دسترسی داشته باشی.
روی دکمهٔ «ثبت‌نام در دوره» کلیک کن و مراحل ثبت‌نام را انجام بده.
تا یک هفته پس از ثبت‌نام، به پشتیبانی یادِمی یک پیام می‌فرستی و وجه پرداختی‌ات را پس می‌گیری. به همین راحتی! البته به‌شرط «راضی نبودن از کیفیت دوره».