دستورکلی در وُرد

دستورکلی در وُرد

نرم‌افزار وُرد امکانات پیشرفته و پرنکته‌ای دارد برای اهداف مختلف. یکی از این امکانات «فایند و ریپلیس» است با دنیایی از تنظیمات و کاربردها و جزئیات. اینکه این امکان را کجا و چطور به کار بگیریم نیاز به دانش و تجربه دارد. با مسلط شدن به این ابزارِ قوی می‌توانید در متن‌های طولانی و پرتعداد، در کسری از ثانیه، تغییرات هوشمندانه و دقیق بدهید و از انجام دستیِ خیلی کارها و اصلاحات وقت‌گیر جلوگیری کنید.

دورۀ «دستورکلی در وُرد» در همکاری بین یادِمی و مؤسسهٔ «ویراستاران» ارائه می‌شود. ویدئوهای این دوره در خلال آخرین کارگاه حضوریِ «دستور کلی در ورد» در مؤسسهٔ «ویراستاران» ضبط شده و پس از آن به تکه‌های کوتاه‌تر تفکیک شده و اضافات آن تا حدی حذف شده است.

دورهٔ «دستور کلی در ورد» به درد چه کسانی می‌خورد؟

ویراستار، سرویراستارها، ناشران، مترجم‌ها، تولیدکنندگان محتوا، و هرکسی که با متنِ نوشتاری، زیاد سر و کار دارد و می‌خواهد در زمانش صرفه‌جویی کند.

درس‌های دوره

سؤال‌های پرتکرار

هیچ محدودیتی وجود ندارد. بلافاصله بعد از ثبت نام در دوره، از طریق وب‌سایت به محتوا و ویدئوهای دوره دسترسی خواهید داشت و این دسترسی محدودیت زمانی ندارد.
از طریق وب‌سایت می‌توانید به‌صورت کامل و دائمی به محتوا و ویدئوهای دوره دسترسی داشته باشید.
بله، کافی است از طریق صفحۀ «تماس با یادِمی» درخواست کنید؛ امکان دانلود را برایتان فعال می‌کنیم. ولی پیشنهاد می‌کنیم ویدئوها را ازطریق وب‌سایت و به‌صورت آنلاین ببینید، چون هم دسترسی دائمی و بدون محدودیت دارید، هم حجم اینترنتتان به‌صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود، هم زیر هر ویدئو می‌توانید سؤال‌وجواب‌های مرتبط را ببینید، هم میزان پیشرفتتان در دوره ثبت و مشخص می‌شود و هم فضای اضافی در هارد کامپیوترتان اشغال نمی‌شود.

نظرها دربارۀ این دوره

برای ثبت نظر لطفاً وارد حساب کاربری‌تان شوید.

هاله بادینده 4-2-1401
سلام، خداقوت آقای باقری. ای کاش یک دستور کلی هم یادمان می‌دادید که عمر گرانمایه و تلف‌شده‌مان را برگرداند، عمری که قبل از این کارگاه بدون دستورکلی پای لپ‌تاپ گذراندیم. خدا حفطتون کنه . پایدار باشید.

محمدمهدی باقری 14-4-1401
عمر گران‌مایه در این صرف شد
تا چه کنم یک‌به‌یکِ واژه‌ها

محمد مهدوی 26-12-1400
سلام.
با توجه به وجود افزونه‌های کمکی ورد مانند ویراستار و پاکنویس و... آیا باز هم شرکت در این‌گونه کلاس‌ها نکات جدیدی برایمان دارد؟

محمدمهدی باقری 26-12-1400
به سه دلیل، بله:
۱. دایرهٔ دستورهای دورهٔ دستورکلی وسیع‌تر از تغییرهایی است که آن برنامه‌های کمکی می‌دهند. تغییر عبارت‌های احترام‌آمیز به نشانه‌های احترام (سیمبل) یکی از آن‌هاست؛
۲. با دستورکلی می‌توانید تغییرهای شخصی‌سازی‌شده‌ای تعریف کنید که دقیقاً مناسبِ متن‌های خودتان است و نه همهٔ متن‌ها؛
۳. سرعت دستورکلی و کار با ماکروها بسیار بیشتر است از سرعت پردازش آن برنامه‌ها.