اصول گفتاری‌نویسی

گفتاری‌نویسی یا محاوره‌نویسی یکی از روش‌های نگارش متن است. این روش در قالب‌های مختلف نوشتاری کاربردهای فراوانی دارد، ازجمله در داستان، در محتواهایی که برای رسانه‌های اجتماعی نوشته می‌شود، در متن‌های تبلیغاتی و... .

در دورۀ «اصول گفتاری‌نویسی»، محمد یوسفیِ شیرازی، مترجم و ویراستار پرکار و پرسابقه و مدیر رسانهٔ «ویرویرایش»، اصول گفتاری‌نویسی را دقیق و تدوین‌شده به شما آموزش می‌دهد و با تمرین‌ها و تکرارهای مختلف، همراهی‌تان می‌کند تا به این مهارت مسلط شوید و از آن در نوشتن محتواهای مختلف بهره ببرید و بر مخاطبتان تأثیر بیشتری بگذارید.

در دورهٔ «اصول گفتاری‌نویسی» چه چیزهایی یاد می‌گیرم؟

  • ضرورت توجه به درست‌نویسی در نوشته‌های مجازی و روزمره
  • اصول و قواعد درست‌نویسی در فضای دیجیتال
  • گونه‌های زبانی (رسمی و گفتاری) و ویژگی‌های آن
  • سطح‌های مختلف زبانِ رسمی و گفتاری
  • ویژگی‌های زبان داستان
  • بررسی عملی نمونه‌متن‌های داستانی
  • تاریخچۀ گفتاری‌نویسی در فارسی
  • معرفی و نقد و بررسی منابع گفتاری‌نویسی در فارسی
  • اصول و قواعد گفتاری‌نویسی
  • تمرین گفتاری‌نویسی

دورۀ «اصول گفتاری‌نویسی» به چه شکلی برگزار می‌شود؟

با ثبت‌نام در این دوره، وارد یک مسیر آموزشیِ تعاملی و پروژه‌محور می‌شی، شامل مجموعه‌ای از ویدئوهای باکیفیت و حساب‌شده، درس‌های آنلاین رفع اشکال، تمرین و ارزیابی و مثال و فایل‌های تکمیلی. از لحظۀ ثبت‌نام، به محتوای دوره دسترسی پیدا می‌کنید و می‌توانید درس‌ها را یکی‌یکی ببینید و یاد بگیرید و پیش بروید. هرجا هم مشکلی داشتید، می‌توانید برای مدرس یادداشت بگذارید یا در جلسۀ رفع اشکال آنلاین شرکت کنید.

این دوره به درد چه‌کسانی می‌خورد؟

همۀ کسانی که به‌نوعی با نوشتن سر و کار دارند: هم کسانی که مشغول تولید محتوا یا تبلیغ‌نویسی هستند، هم آنان که دستی در داستان و نمایشنامه دارند، و هم کسانی که کار تخصصی نمی‌کنند و صرفاً هر روز به‌زبان فارسیِ گفتاری چیزی می‌نویسند و می‌خواهند اصول درست‌نویسی و خوب‌نویسی را بیاموزند.

برنامۀ درسی

سؤال‌های پرتکرار

بلافاصله بعد از ثبت نام در دوره، از طریق وب‌سایت به محتوا و ویدئوهای دوره دسترسی خواهی داشت و این دسترسی درحال حاضر محدودیت زمانی ندارد.
از طریق وب‌سایت یادِمی می‌توانی به محتوا و ویدئوهای دوره دسترسی داشته باشی.

نظرها دربارۀ این دوره

برای ثبت نظر لطفاً وارد حساب کاربری‌تان شوید.

سلام.
وقت به‌خیر.
یک بار سال 1399 در این دوره شرکت کرده بودم. دوباره این دوره را شرکت کرده‌ام؛ چون مطالب بازآزموزی شود. آقای یوسفی با بیانی شمرده و فصیح صحبت می‌کنند. درعین‌حال اصولی را برای مخاطب برمی‌شمارند که قاعده‌مند است. سپاس از برگزاری این دوره‌ها.

سلام.
من این دوره رو تموم کردم.
مطالب مطرح شده در این دوره خیلی مفید و به‌دردبخور هستن. فارسی‌نویسان دست‌به‌قلم (انگشت‌به‌تایپ)، حتماً از دیدن این دروه لذت خواهند برد. لذت یادگیری درست‌نویسی.
روش تدریس آقای یوسفی قاعده‌مند و روشمندانه‌ست. ایشون با بیان روان و شیواشون، با نگاه نقادانه‌شون و با دلایل کافی توضیح می‌دن که چرا و چگونه درست بنویسیم.
با تشکر از آقای یوسفی‌شیرازی.
پاینده باشید.

وااای. چه دوره‌ای. در این دوره قبلاً شرکت کرده‌ام. چه نکته‌هایی در این دوره بیان کرده‌اند. خوشحالم دوباره این دوره را برگزار کردند. از زمانی که در این دوره شرکت کرده‌ام، از لحاظ نوشتاری، دقیق‌تر شده‌ام. خوش به سعادت آن دسته از دوستانی که در این دوره شرکت می‌کنند.

سلام.
محبت دارید.
خوش‌حالم که محتوای دوره برایتان مفید بوده.