بلاگ‌نویسی

بلاگ‌نویسی

یک لحظه در ذهنتان مرور کنید: آخرین باری که سوالی داشتید و پاسخش را از گوگل گرفتید. آن پاسخ از طرف چه کسب‌وکاری بود؟ با چه هدفی تولید شده‌ بود؟ با چه فرایندی به شما رسید؟ باورتان می‌شود که دنیای بازاریابی دنیای داد‌وستد محتواست؟

در این دنیا، هم به محتوای زیاد برای عرضه نیاز داریم و هم باید محتوا را مؤثر به دست مخاطبان برسانیم. همین می‌شود که هر کسب‌وکاری برای رشد‌ به فکر خلق یک رسانه می‌افتد؛ شرکت‌های علی‌بابا، سپیدار سیستم و دیجی‌کالا مجلۀ آنلاین منتشر می‌کنند. البته راستش را بخواهید محتوا محدود به کسب‌وکارهای بزرگ نیست. هر کسب‌وکاری بر مبنای اهدافش می‌تواند با محتوا اثربخشیِ بازاریابی را افزایش دهد.

دست‌به‌گوگل شوید. جست‌وجو کنید؛ از مهاجرت، درمان، سخت‌افزار، خدمات مالی، لوازم خانگی، گردشگری و… . ببینید کسب‌وکارها چه سفره‌ای از محتوا برایتان پهن کرده‌اند. کسب‌وکارها در حال داد‌وستد محتوا هستند. به سایت جاب‌ویژن یا ایران‌تلنت سر بزنید. ببینید کسب‌وکارها چگونه میزبان کارشناسان محتوا هستند. این دوره برای کسانی است که می‌خواهند در مسیر دادوستد محتوا، نقشی مؤثر برای کسب‌وکارها ایفا کنند.

این دوره دورهٔ بلاگ‌نویسی است؛ برای ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوایی. با مسیر جذابی از درس‌ها و تمرین‌ها. اگر تولید محتوای متنی برای شما جذاب است، در این مسیر همراه شوید.

در این دوره، شایان پسران، مدیر محتوا در سپیدارسیستم، با سال‌ها تجربه در زمینۀ بازاریابی محتوایی، گام‌به‌گام همراهتان است تا مبانی و اصول و ابزارهای نوشتن یک بلاگ را بشناسید و کمکتان می‌کند تا بلاگ حرفه‌ای خودتان را بنویسید و راهتان را به‌سوی بازاریابی محتوایی ادامه دهید.

برای آشنایی بیشتر با شایان پسران و سبک تدریسش، می‌توانید ویدئوی وبینار رایگان او دربارۀ مسیر شغلی کارشناس محتوا را در یادِمی ببینید: yaademy.com/w/۳۲

در دورۀ «بلاگ‌نویسی» چه چیزهایی یاد می‌گیرم؟

 • اصول حاکم بر بازاریابی محتوایی
 • مسیر شغلی بازاریابی محتوایی، از کارشناس تا مدیر محتوا
 • قیف بازاریابی محتوایی
 • ایده‌یابی با روش‌های مختلف
 • بلاگ‌نویسی، از پیکربندی تا اصول SEO محتوا
 • ترسیم سفر مشتری و پرسونا
 • تدوین تقویم محتوایی
 • هدف‌گذاری و اثرسنجی محتوا

برنامۀ درسیِ کامل دوره را در ادامه می‌توانید ببینید.

مخاطب این دوره چه کسی است؟

 • افراد علاقه‌مند به محتوا که می‌خواهند با محتوا کسب درآمد کنند.
 • مدیران بازاریابی که می‌خواهند اثربخشی بلاگ‌هایشان را افزایش دهند.
 • دیجیتال‌ مارکترهایی که می‌خواهند شناختشان از محتوا را عمیق‌تر کنند.
 • دانشجویان رشته‌های مرتبط به زبان و ادبیات که می‌خواهند وارد بازی دیجیتال‌مارکتینگ شوند.

دورۀ «بلاگ‌نویسی» به چه شکلی برگزار می‌شود؟

این دوره ترکیبی است از درس‌های آنلاین، درس‌های آفلاین و تمرین. دوره در تاریخ مشخصی با گروهی از افراد علاقه‌مند شروع می‌شود و مدرس همراهی‌تان می‌کند تا این مسیر جذاب را به‌خوبی طی کنید.

در برنامه، تمرین‌هایی قرار داده شده است تا با انجام دادنشان به ایراد و ابهام بربخورید و با کمک گرفتن از مدرس و هم‌دوره‌ای‌ها رفعشان کنید و آموخته‌هایتان را به مهارت تبدیل کنید.

برای دوره، یک گروه تلگرامی ایجاد می‌شود و شرکت‌کنندگان در دوره در آن گروه باهم و با مدرس ارتباط بیشتری خواهند داشت.

درس‌های آنلاین دوره دو روز در هفته برگزار می‌شود: شنبه‌ها و چهارشنبه‌ها ساعت ۱۹

ویدئوی درس‌های آنلاین ضبط می‌شوند و بر بستر یادِمی در دسترس شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرند.

پیش‌نیاز دوره چیست؟

به نوشتن و محتوانویسی در دنیای وب علاقه داشته باشید.

وقت کافی باید داشته باشید تا در درس‌‌های آنلاین شرکت کنید، درس‌های آفلاین را ببینید و تمرین‌ها را انجام دهید.

داستان مدرس دوره، شایان پسران، از زبان خودش

آغاز داستان: انتخاب بین ماندن یا رفتن

سال ۹۶ بود. چهار سالی بود که وارد این بازی شده بودم. بازاریابی محتوایی را می‌گویم. به این کار علاقه‌مند بودم و انجامش برایم ساده بود؛ اما حرفه‌ای یاد نگرفته بودم. همین هم باعث می‌شد که چشم‌اندازی برایش نبینم. در حالی که تصمیم گرفته بودم دنیای بازاریابی محتوایی را ترک کنم، به خودم شانس دوباره دادم؛ چون در خودم استعداد دیده بودم. 

نقطه عطف داستان: آغاز مسیر حرفه‌ای‌

برایش کتاب خواندم و در کلاس‌هایش شرکت کردم. یک سال بعد، وب‌سایتی متمرکز بر وب‌لاگ با موضوع آموزش نوشتن طرح کسب‌وکار راه‌اندازی کردم. در کمتر از ۴ ماه، حدود ۴۰ بلاگ نوشتم؛ بابت «نوشتن طرح کسب‌وکار» به رتبه یک در Google رسیدم و بیش از ۳۰ درخواست مشاوره برایم آورد. مسئله من مشاوره نبود؛ می‌خواستم قدرت بازاریابی محتوایی و توانمندی خودم را محک بزنم. 

از همان زمان با هر نقشی در سازمان، بی‌خیال بازاریابی محتوایی نشدم. به  ۱۴۰۳ رسیدیم، پرشورتر از همیشه بازاریابی محتوایی را دنبال می‌کنم. بیشتر از همیشه از پتانسیل‌هایش آگاهم. همواره سعی کرده‌ام در این مسیر تشنه یادگیری باشم؛ بخوانم، بیازمایم و یاد بگیرم. در این وضعیت افرادی را می‌بینم که نگاهشان به کار حرفه‌ای نیست و مثل گذشته خودم سردرگم هستند یا افرادی که نمی‌دانند نقطهٔ شروع کجاست. 

توسعه داستان: آفرینش یک مسیر در کنار هم

از سال ۱۴۰۱ تدریس را آغاز کردم. به دیجیتال مارکترها بازاریابی محتوایی یاد دادم. تلاش کردم با روش‌ها و تکنیک‌ها، سختی‌های نویسندگی را کم‌رنگ کنم و یاد بدهم که اصولی بنویسند. بسیاری را کمک کردم که میان «دلی نوشتن» و «دیجیتال مارکتینگی نوشتن» تمایز قائل شوند. استراتژی محتوا بخش جذاب داستان بود که از آن ساده نگذشتیم. امروز هوش مصنوعی وارد بازی شده است که از آن هم ساده نمی‌گذریم. 

مزیت‌های این دوره چیست؟

 • تجربۀ مدرسی که بیشتر از ۳۰۰ بلاگ نوشته و به بیشتر از ۴۰۰ نفر تدریس کرده.
 • دوره‌ای که منطبق با ویژگی‌ها و نیازمندی‌های فضای کار ایران و نیاز کارفرمایان طراحی شده.
 • تمرین‌هایی که جریان خون دوره هستند و مهارتتان را ارتقا می‌دهد.
 • سرفصل‌هایی که به‌روز است و کمکتان می‌کند از ابزارهایی مثل هوش مصنوعی بهترین بهره را ببرید.
 • بازخوردهای فردی که کمکتان می‌کند براساس نقاط قابل بهبود، پیشرفت کنید.
 • بلاگی به نام خودتان منتشر می‌شود.
 • منابع تکمیلی که برای یادگیری بیشتر جذاب هستند.
 • برای ارتباط شرکت‌کنندگان با یکدیگر و با مدرس و ایجاد فضایی برای تعامل، یک گروه موقت تلگرامی ایجاد می‌شود.
 • برگزیدگان دوره، به شرطی که پیشرفت ثبت‌شده‌شان در دوره ۱۰۰درصد باشد، برای همکاری به آژانس‌های بازاریابی و سازمان‌ها معرفی می‌شوند.

برنامۀ درسی

سؤال‌های پرتکرار

از طریق وب‌سایت یادِمی می‌توانی به محتوا و ویدئوهای دوره دسترسی داشته باشی.
روی دکمهٔ «ثبت‌نام در دوره» کلیک کن و مراحل ثبت‌نام را انجام بده.
تا یک هفته پس از ثبت‌نام، به پشتیبانی یادِمی یک پیام می‌فرستی و وجه پرداختی‌ات را پس می‌گیری. به همین راحتی! البته به‌شرط «راضی نبودن از کیفیت دوره».
بله، درس‌های آنلاین دوره ضبط می‌شوند و از ۷۲ ساعت بعد از برگزاری، در یادِمی در دسترست قرار می‌گیرند.

تعداد گام‌ها: 17

6 4 7

موضوع: تولید محتوا

قیمت: 1,000,000 تومان