جاذبه‌ها و دافعه‌های بازار ترجمهٔ فیلم

جاذبه‌ها و دافعه‌های بازار ترجمهٔ فیلم

در وبینار «جاذبه‌ها و دافعه‌های بازار ترجمهٔ فیلم» سیاوش شهبازی، مترجم پرسابقۀ حوزهٔ دوبلاژ، دربارۀ جاذبه‌ها و دافعه‌های بازار کار ترجمهٔ فیلم سخن می‌گوید. این وبینار مناسب افرادی است که می‌خواهند با بازار کار ترجمهٔ فیلم و پشت صحنهٔ آن آشنا شوند.

سرفصل‌ها 

  • مشکلات و ضعف‌های موجود
  • رمز ماندگاری و پیشرفت در این شغل
  • پشت صحنهٔ بازار ترجمه فیلم
  • سختی‌ها و خوشی‌های کار
  • ابزار و مهارت‌های لازم مترجمان
  • از کجا باید شروع کرد

این وبینار بخشی از دومین گردهمایی مترجم شدن است که از ۱۷ تا ۲۳ تیر ۱۴۰۲ برگزار شد. در این گردهمایی‌ها که هر سه ماه یک بار برگزار می‌شود، نشست‌هایی با استادهای دانشگاه و چهره‌های فعال یا شناخته‌شدهٔ حوزهٔ ترجمه برگزار می‌شود. این نشست‌ها طیف متنوعی از مسائل حقوقی و آشنایی و آموزش ترجمه گرفته تا نکات ویرایشی و مهارت‌های نرم مورد نیاز مترجمان را در بر می‌گیرد و در قالب وبینار یا مشاوره و گفت‌وگو برگزار می‌شود.

سه وبینار دیگر این گردهمایی عبارت‌اند از:

هنر مشتری‌یابی و مذاکره در صنعت ترجمه

مترجم رسمی کیست و ترجمهٔ رسمی چیست

تفاوت ترجمه و ویرایش آثار کودک و بزرگسال

جلسه‌ها

در این جلسه، سیاوش شهبازی، مترجم پرسابقۀ حوزهٔ دوبلاژ، دربارۀ جاذبه‌ها و دافعه‌های بازار کار ترجمهٔ فیلم سخن می‌گوید. این وبینار مناسب افرادی است که می‌خواهند با بازار کار ترجمهٔ فیلم و پشت صحنهٔ آن آشنا شوند.

سرفصل‌ها: از کجا باید شروع کرد؛ ابزار و مهارت‌های لازم مترجمان؛ سختی‌ها و خوشی‌های کار؛ پشت صحنهٔ بازار ترجمۀ فیلم؛ رمز ماندگاری و پیشرفت در این شغل؛ مشکلات و ضعف‌های موجود

سؤال‌های پرتکرار

خیر، نیاز به نصب هیچ نرم‌افزاری نیست. کافی است در زمان مقرر وارد همین صفحه شوی و روی دکمۀ ورود به وبینار کلیک کنی.
با هر دو می‌توانی. ولی برای اینکه جزئیات را بهتر ببینی، بهتر است از کامپیوتر دسکتاپ استفاده کنی.
بله، ویدئوی وبینار، از ۷۲ ساعت بعد از برگزاری، در همین صفحه در دسترس کسانی که در وبینار ثبت‌نام کرده‌اند قرار می‌گیرد.
امکان دسترسی به ویدئوی وبینار؛ امکان دریافت فایل‌های تکمیلی وبینار؛ امکان حضور در وبینارِ زنده، در موعد مقرر، همراه با اطلاع‌رسانی و یادآوری‌های دقیق ایمیلی و پیامکی
کافی است روی دکمهٔ ثبت‌نام در وبینار کلیک کنید.
در زمان مقرر، ابتدا به حساب کاربری‌ات در یادِمی وارد شو و سپس از همین صفحه روی دکمۀ «ورود به وبینار» کلیک کن. صبح روز برگزاری نیز ایمیل و پیامک حاوی لینک ورود برایت ارسال می‌شود.