مسائل پاراگراف

در این درس با مسائل فنی پاراگراف در ورد آشنا می‌شویم و فرا می‌گیریم که چه نکاتی را در این ارتباط باید در ویراستاری رایانه‌ای رعایت کنیم.

دیدگاه‌ها

برای ثبت نظر لطفاً وارد حساب کاربری‌تان شوید.
نیکو طوفانی 5 ماه قبل
سلام.اگر چند کلمه در میان متن فارسی با جهت اشتباه تایپ شده باشند و نشانگر در جهت عکس حرکت کند برای اصلاح ان چه باید کرد؟ و از کجا بفهمیم کدام کلمات این مشکل را دارند؟
جواد کاظمی 5 ماه قبل
تنظیمات جهت در کل پاراگراف اعمال می‌شه و نه بر روی کلمه‌ها.
فریماه رستمزاد 1 سال قبل
یه کلید هست روی صفحه‌کلید به‌اسم «tab» که این کار تورفتگی رو انجام می‌ده. بعضی از سطرهام تورفتگی نمی‌گرفت و مجبور می‌شدم از این کلید استفاده کنم. تنظیماتش رو هم درست می‌کردم؛ ولی توی بعضی سندها باز تنظیماتش به هم می‌ریخت و اعمال نمی‌شد. فکر کنم شما استفاده از این کلید رو توصیه نمی‌کنید. همین طوره؟
جواد کاظمی 1 سال قبل
بله.
زهرا سعیدزاده 1 سال قبل
سلام . من الان نیمی از دوره را پشت سر گذاشتم. و خب استفاده کردم. ولی نکات جوری هست که هر چند وقت یک بار باید مرور بشه. و چون کلاس آنلاینه من بعد از تمام شدن دوره نمی توانم به این فایل ها دسترسی داشته باشم. بهتر نبود که اینها را به ما هم می دادید و می شد دانلود کرد؟
جواد کاظمی 1 سال قبل
سلام به شما
۱. محدودیتی برای دسترسی به محتوای دوره ندارید. هر وقت که خواستید می‌تونید برگردید و درس‌های دوره رو دوباره ببینید، حتی بعد از اینکه دوره رو تا پایان دیدید.
۲. با این حال، اگه نیاز ضروری دارید به اینکه ویدئوها رو هم دانلود کنید، از طریق صفحۀ «تماس با یادِمی» مطرح کنید یا به یادِمی یک ایمیل بفرستید.
محمدمهدی محمدی 1 سال قبل
سلام
خداقوت
ببخشید تمامی پاراگراف ها نیاز به تورفتگی دارند؟
جواد کاظمی 1 سال قبل
سلام به شما
نه. در صفحه‌آرایی حرفه‌ای، پاراگراف‌هایی که قبلشون پاراگراف دیگه‌ای وجود نداره تورفتگی نمی‌گیرند. مثلاً پاراگراف اولِ بعد از تیتر.
فریماه رستمزاد 1 سال قبل
1. پس ما به‌عنوان ویراستار باید همهٔ پاراگراف‌ها رو تورفتگی بدیم و این وظیفهٔ صفحه‌آراست که تورفتگی بعضی پاراگراف‌ها رو برداره؟

2. اگر شک داشته باشیم که صفحه‌آرا اینو بدونه که اعمال کنه، توی فایل توضیحات باید براش بنویسیم؟
جواد کاظمی 1 سال قبل
وظیفۀ ویراستار نیست. ولی خوبه که در این باره اطلاع داشته باشه و اگه سفارش‌دهنده ازش خواست، انجام بده و البته پول اضافه‌ش رو هم بگیره.